Ön bilgi

Sazova Parkı- Masal Şatosu- Odunpazarı- Sanat Çarşısı- Balmumu Müzesi- Porsuk Çayı- Kent Park
Hareket Tarihleri:
21Ocak 2023
28 Ocak 2023
04 Şubat 2023
18 Şubat 2023
Ulaşım: Otobüs & Minibüs ( kişi sayısına göre belirlenmektedir.)

Güzergah: Katılımcılarımızın adreslerine göre birkaç gün öncesinden belirlenip sizlere bildirilecektir.

Tur Programı

1. GÜN PROGRAMI

ESKİŞEHİR- . Tarihinin çok eski olması sebebi ile Eskişehir adı verilmiştir.
Yapılan arkeolojik çalışmalar sonucu çıkan eserlerin verdiği bilgilerden, Eskişehir ve yöresinin, M.Ö. 3000 yıllarına kadar varan, eski bir yerleşim yeri olduğu anlaşılmaktadır.

Şimdi ise önemli bir ticaret merkezi olan Eskişehir’e hem tarihi koklamaya hem güzelliklerini görmeye gidiyoruz.

Turumuza önceden bildirmiş olduğumuz duraklardan misafirlerimizi alarak başlıyoruz.

Araç içi akramlar ve konforlu bir yolculuğun ardından günün ilk ışıkları ile Eskişehir’deyiz.

2. GÜN PROGRAM

Sazova Parkı- Masal Şatosu- Odunpazarı- Sanat Çarşısı- Balmumu Müzesi- Porsuk Çayı- Kent Park

Sazova Parkı, Eskişehir’in çehresini tamamıyla değiştiren bir projedir. Açılışından kısa süre sonra parkın ünü kent sınırlarını aşıp tüm ülkeye yayılmıştır. Günümüzde Türkiye’nin en büyük ve en güzel parkları arasında yer almaktadır.

Parkın Resmi adı Bilim, Sanat ve Kültür Parkı dır.400 bin metrekarelik bir alana sahip park içerisinde; restoranlar, kahve evleri, masal şatosu, uzay evi, su altı dünyası, amfi tiyatro, bilim deney merkezi, korsan gemisi, gezi ve oyun alanlarını bulunmaktadır.

Duraklarımızdan biri olan Masal Şatosu bu parkın içinde yer almaktadır. İlk bakışta tasarım olarak Disneyland da olduğunuz hissiyatı uyandırsa da şato İstanbul’daki Galata ve Kız Kulesi ile Topkapı Sarayı başta olmak üzere Türkiye’nin farklı yerlerindeki sekiz tarihi yapıdan ilham alınarak yapılmıştır.

Bu güzel parkı gezdikten sonra sırada Odunpazarı var. Geleneksel Anadolu Türk Mimarisi örneklerini koruyan semt, kıvrımlı yolları, çıkmaz sokakları. ahşap süslemeli-bitişik düzenli- cumbalı evleri ile örf, adet ve geleneklerini koruyarak bugünlere kadar gelebilmiştir. Odunpazarı ''Tarihi ve Kentsel Sit'' olarak koruma altındadır.

Evliya Çelebi’nin Seyahatname ’sinde de adından büyük bir övgü ile söz edilen edilmektedir.Burada güzel fotoğraflar ve keyifli küçük molaların ardından sırasıyla Kurşunlu Camii ve Külliyesi, Ayrıca bölgenin geleneksel el sanatlarının örneklerini görebileceğiniz tarihi Atlıhan, Eskişehir Sanatları Çarşıları ve dünyada sadece burada bulunan Lületaşı Müzesini gezeceğiz.

Sırada Balmumu müzesi var….

Geliri kız çocuklarının ve engelli çocukların eğitimi için kullanılmaktadır. Balmumu Müzesi’nin ortaya çıkışı, aslında Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in imzasını taşıyan Mustafa Kemal Atatürk heykellerine dayanmaktadır. Şehrin en önemli kültürel mekanlarının başında gelen Eskişehir Balmumu Müzesi hem şehrin hem de Türkiye’nin tarihine ışık tutuyor. Ve bunu bizleri kendine hayran bırakarak yapıyor.

Şimdi çiğ börek ve çay ile kısa bir mola ….

Molamızın ardından kentin en hareketli noktasına Porsuk çayına gidiyoruz.

Şehrin ortasında Venedik’teymiş hissi veren içinde gondol sefası yapabileceğiniz etrafında bolca fotoğraf çekebileceğiniz ve keyifle vakit geçirebileceğiniz bir nokta…

Sırada ‘’Bu şehrin bir tek denizi eksik’’ diyenlere sanki gönderme olarak yapılmış Türkiye’nin ilk yapay plajını görmek için Kent Parka gidiyoruz. Porsuk Çayından bir kol alınarak yapılan plaj, denizi olmayan bir kente, plaja sahip olma ayrıcalığını kazandırılmıştır. Yeşil alan ve park kavramlarına çok daha farklı bir bakış açısı getirmiş bir yer burası. İçerisinde yapay plajı, göleti, iki açık yüzme havuzu, oyun grupları, kent evi, at binme alanları hatta bir ada bulunmaktadır. Adı Aşk Adası…

Kent Park gezimizi tamamladıktan sonra Antalya’ya dönmek üzere yola çıkıyoruz. Aksam yemeği restoranda alınacaktır. Ekstradır.

Turumuza katılıp anılarınıza bizleride ortak ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Bir sonraki TATİL HAKKINDA TURIZM organizasyonunda görüşmek üzere

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Gidiş - Dönüş (Ulaşım

  • Acente Refakati

  • Profesyonel Rehberlik Hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Kişisel Harcamalar

  • Sabah Serpme Kahvaltı

  • Giriş Ücretleri

TarihKişi BaşıÇocukTaksitler
27.01.2023
28.01.2023
500,00 TL
450,00 TL
0 - 5 Yaş 300,00 TL
6 - 11 Yaş 350,00 TL
Taksitler »
Turun düzenlendiği günler: Cumartesi
03.02.2023
04.02.2023
500,00 TL
450,00 TL
0 - 5 Yaş 300,00 TL
6 - 11 Yaş 350,00 TL
Taksitler »
Turun düzenlendiği günler: Cumartesi
17.02.2023
18.02.2023
500,00 TL
450,00 TL
0 - 5 Yaş 300,00 TL
6 - 11 Yaş 350,00 TL
Taksitler »
Turun düzenlendiği günler: Cumartesi

1.Ek Bilgiler

KATILIM ŞARTI

Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 5 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Otobüslü turlarımızda araç tipi kişi sayısına göre belirlenmektedir.

Uçaklı Turlarımızda;
Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. 
İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz.
Kademeli fiyat sistemi mevcuttur. 
İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır. 
Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır

2.İptal Şartları

İPTAL ŞARTLARI

2-REZERVASYON KOŞULLARI VE ÜCRETLENDİRME

2.1 Müşterinin ödeyeceği bedel, müşterinin rezervasyonda seçtiği otel, konaklama, ulaşım, tur, bilet kriterlerine göre belirlenir.

Müşteri, rezervasyon tutarını nakit, havale veya kredi kartı ile veya internet üzerinden sanal POS ile veya mail order ile öder.

2.2 Uçak, vapur, tren, otobüs vb. ulaşım araçlarının hareket saatleri rezervasyonun yapıldığı tarihte geçerli olan saatlerdir.Daha sonra taşıyıcı şirketlerin yapacağı tarife değişikliklerinden TATİL HAKKINDA TURİZM sorumlu değildir.

2.3 Rezervasyondaki uçak, vapur, tren, otobüs, vb. ulaşım araçlarının hareket yeri saat ve sefer sayıları geziden önce kontrol edilmelidir. Herhangi bir sebepten dolayı ulaşım araçlarına bağlı olarak veya elde olmayan sebeplerden değişiklik yapılabilir. TATİL

HAKKINDA TURİZM tur hareket detaylarını yolculara bildirmekle birlikte yolcularımızda bu detayları öğrenmekle yükümlüdür.

2.4 Tura katılan tüketicinin her türlü gezide 50cm x 70cm ebatlarından büyük olmamak kaydı ile iki valiz uçaklı seyahatlerde ise 20 kg bagaj götürme ve getirme hakkı vardır. Bagajların içinde para, kıymetli evrak ve benzeri değerli ziynet eşyaları bulundurulmamalıdır. Kaybolan bagaj içindeki kıymetli eşyadan TATİL HAKKINDA TURIZM- SERİN ORGANIZASYON TURIZM TIC.LTD.ŞTİ sorumlu tutulamaz.

2.5 Kokan, akan, yanıcı veya patlayıcı vasıfları olan veya çevresine rahatsızlık veren eşyalar ile kesici delici, ve ateşli silahlar ve her çeşit hayvan, ayrıca ve açıkça yazılı izin olmadan taşıt araçlarına ve konaklanacak tesislere alınmazlar.

2.6 Vize ve pasaport işlemleri tüketiciye aittir.

2.7 Rehber ücreti, rehber olduğu belirtilen Turlarda tur bedeline dahildir.

2.8 İmzası bulunmayan ancak sözleşmeye konu geziye katılan tüketici (ler) de kendi adlarına kayıt yaptırmakla görevlendirdikleri tüketici(ler) bu sözleşmeyi okuyup kabul ve taahhüt etmiş sayılırlar. Buna rağmen, sözleşmede bizzat imzalarının olmadığı

gerekçesiyle geziye katılan tüketici (ler) in turizm aleyhine ve katılmış oldukları gezi ile ilgili dava ve takipler ve turizmi´nin tüketiciye bu sözleşmede yazılı hususlar dışında bir bedel ya da tazminat ödemek zorunda kalması halinde TATİL HAKKINDA TURİZM nin sözleşmede imzası bulunan tüketici(ler) ye ödemiş olduğu fazla miktar için rücu hakkı mahfuzdur. Bu geziye katılan tüketiciler imzalamış olmasalar dahi taraflar arasında geçerli olacak bu sözleşme şartlarını katalog ve ilanlar nedeni ile öğrenmiş, geziye bu sözleşme şartlarında katılmayı taahhüt etmişlerdir.

2.9 Rezervasyonda belirtilen Paket Tur tarihleri arasında ya da tur başlangıcında meydana gelebilecek doğa olayları, toplumsan olaylar, uluslararası ilişkiler, teknik arızalar, grev ve protesto gibi olaylardan TATİL HAKKINDA TURIZM sorumlu tutulamaz.

2.1 Kullanıcılar rezervasyon sonucunda yazdırılan voucher (bilet-sözleşme) ve ödeme makbuzundaki gerekli alanlarını imzalayarak 0 507 509 71 07 no lu numarayı arıyıp yollayarak rezervasyonlarını sonlandırmış olurlar. Bu işlem sonrasında kendilerine sözleşmenin TATİL HAKKINDA TURIZM tarafından onaylanmış hali faks veya elektronik posta ile gönderilecektir.

2.11 Sözleşmenin tüketicide kalan kopyası ile TATİL HAKKINDA turizm kalan kopyası arasında çelişki olursa TATİL HAKKINDA TURİZM kalan kopya kayıtları esas alınacaktır.

2.12 Bu sözleşmeden doğan uyuşmazlıkların çözümünde Antalya Mahkemeleri yetkilidir.

3- SÜRE ve FESİH :

3.1. Müşteri ödemesini yaptığı rezervasyonla ilgili değişiklik isteğini 15 gün önceden yazılı olarak belirtmediği sürece işbu sözleşmede yazılı konaklama şekilleri geçerlidir.

3.2. Acente gerekli gördüğü durumlarda tüketiciye de bildirmek kaydı ile, ilan ettiği veya kayıt aldığı otel rezervasyonunu başlangıçtarihinden 14 gün öncesine kadar kısmen veya tamamen değiştirip veya iptal edebilir. Müşteri bu değişiklikleri ve iptali kabul etmediği takdirde, rezervasyonunun iptal edilip, ödediği ücretin tamamını iade alma hakkına sahiptir. Bu durumda müşterinin tazminat hakkı doğmaz. Ödeme kredi kartı ile yapıldı ise; kredi kartı komisyonu, müşteriye iade tutarından tenzil edilip kredi kartına

iade edilir.

3.3. Müşteri, rezervasyonunu kendisinin veya 1 derecede akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel rahatsızlıklarını ve ölümlerini tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi bir rapor ile belgelemeleri halleri dışında kalan bir sebep ile rezervasyon tarihinin başlamasından 15 gün öncesine kadar iptal- talep etmesi halinde konaklama bedelinin %35 ‘inden az olmamak üzere acenta tarafından belirlenecek işlem ücretini, 15 günden az bir süre kala ise konaklama ücretinin tamamını ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Bu hususta Uluslar arası NO-SHOW kurallarını taraflar kabul eder.

3.4. Müşteri, rezervasyonunu kendisinin veya 1 derecede akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel rahatsızlıklarını ve ölümlerini tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi bir rapor ile belgelemeleri halleri dışında kalan bir sebep ile

rezervasyon tarihinin başlamasından 15 gün öncesine kadar DEĞİŞİKLİK talep etmesi halinde tarih değişikliğinden doğabilcek farkları ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

3.5. Charter veya tarifeli uçuşlarda ACENTE, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi

gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan TATİL HAKKINDA TURIZM sorumlu tutulamaz. Uçak Bileti iptallerinde, Havayollarının iptal koşulları geçerlidir.

3.6. Müşteri, yaptırdığı otel rezervasyonunu, konaklama tarihinin başlamasından 15 gün öncesine kadar istediği kişiye devredebilir.

Devir alan müşteri bakiyeden ve devir sebebiyle doğan masraflardan devir eden ile müteselsilen sorumludur.

3.7. Villa rezervasyonlarından %40 kapora alınır. Alınan kapora 30 günden az sürede rezervasyonun iptal edilmesi durumunda iade edilmez. Tarih değişikliklerinden doğacak olan farkı misafir ödemeyi kabul eder.

4- MÜCBİR SEBEPLER :

4.1. İşbu sözleşmede belirtilen Otel rezervasyonu tarihleri arasında, başlangıcında veya öncesinde meydana gelebilecek doğa olayları, toplumsal olaylar, uluslararası ilişkiler, teknik arızalar, grev ve protesto gibi ve otelin hizmetinin eksik veya hizmet

vermemesinden dolayı olaylardan doğan durumlarda TATİL HAKKINDA TURIZM sorumlu tutulamaz.

5- DİĞER HÜKÜMLER

5.1 İşbu sözleşme , münhasıran otel rezervasyonuna ilişkin olup , acenta müşterinin kesin rezervasyon talebini alarak bu sözleşmeyi imzasını müteakip, öngörülen konaklama tesisi nezdinde müşterinin kesin rezervasyonunu gerçekleştirerek konaklama

tesisinden rezervasyon teyidini almakla, sözleşmesel mükellefiyetini yerine getirmiş olur. Kesin rezervasyonun acenta tarafından sağlanmasından sonra, rezervasyonun gerçekleşmesinde konaklama tesisi yahut müşteriden kaynaklanacak sorunlarda,

acentenin mesuliyeti yoktur.Böyle bir problemin mevcudiyetinde, müşteri, konaklamada doğacak evsaf değişiklikleri veya eksiklikleri hususunda, yalnızca konaklama tesisi işletmecisine müracaat edeceğini, acentadan herhangi bir talebi olmayacağını kabul ve taahhüt eder.

5.2. Müşteri konaklama esnasında her hangi bir durumdan dolayı şikayetçi olması halinde, hizmeti kısmen veya sonuna kadar kullanması durumunda, herhangi bir tazminat veya bedel iadesi talep etmemeyi kabul eder.

5.3 Müşteri otel rezervasyonu tarihi içerisinde, otelde aldığı hizmetten şikayetçi olursa ve ayrılmak isterse bunu bulunduğu otel ve acentaya yazılı olarak bildirmek zorundadır.Acenta, müşterinin rezervasyonu için yapmış olduğu ödemeyi otelden geri

alabilir ise müşteriye iade ödemesini yapacaktır.

5.4. Acenta , rezervasyon yapmayı vaat ettiği konaklama tesisinin vasıfları ve yıldızlaması ile , konaklama tesisinde öngörülen hizmetler ile ilgili bilgiyi, konaklama tesisinin beyanına ve broşürlerine dayanarak ilan etmiş olup, konaklama tesisinin , ilan ve deklarasyonlarında yer alan evsafta ve yıldızlama standartlarında hazır bulundurulmamasından dolayı , acentanın mesuliyeti mevcut değildir. Bu mesuliyet münhasıran konaklama tesisinin mesuliyeti olup, müşteri bu standart eksikliği yahut hizmet kusurlarından dolayı münhasıran konaklama tesisine karşı talep ve tazmin hakkına sahip olduğunu kabul beyan eder. Konaklama tesisinin öngörülen standartları taşımaması veya konaklama başlayacağı tarihte bu standartlarda hizmet verebilecek durumda olmaması halinde , acenta müşteriyi aynı standartlarda , aynı civarda bir başka konaklama tesisinde konaklatmak üzere , rezervasyon yaptırmak ve konaklatmak hakkını haizdir. Müşteri böyle bir değişikliği kabullenmez ise, rezervasyon toplam bedelinin %35 inin kendisinden tenzilini kabul beyan eder.

5.5. Seyahat sigortası hizmeti satın alan tüketicilerin eksik veya ayıplı ifa , hasar zarar ve kayıpları ile ilgili teminatın kapsamı bu hizmeti sunan sigorta firmasının poliçesiyle belirlenmiştir. Acenta bu teminatların içeriği, kapsamları veya uygulama şekilleri

ile ilgili herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır.

5.6.Müşteri bu otel rezervasyonu ile imza altına alınan ve sözleşmede adı geçen otel hakkında her türlü bilgiyi aldıktan sonra bu sözleşmeyi okuyarak imzaladığını taahhüt eder ve otelde aldığı hizmet eksikliği ve ayıplı mal’dan dolayı doğacak şikayetlerinden

dolayı acentayı sorumlu tutamaz.

5.7. Müşteri bu otel rezervasyonu sözleşmesini, mail order ,sanal pos ,havale veya eft, ile alarak her hangi bir sebebten dolayı imzalayamamış olsa dahi taraflar arasında geçerli olacak bu sözleşme şartlarını katalog ,internet sitesi veya ilanlar ile öğrenmiş

olup, bu otel rezervasyonu sözleşmesini yukarıdaki yazılı şartlarda almayı taahhüt etmişlerdir.

5.8. Sözleşmenin tüketicide kalan kopyası ile acentada kalan kopyası arasında çelişki olursa acentada kalan kopya kayıtları esas alınacaktır. Taraflar arasında her türlü , e-posta, fax mesajlaşmaları kat’i delil niteliğinde sayılacak olup, şirket kayıtları esas teşkil

edecektir. Taraflar bildirdikleri adreslerinin ve telefonlarının her türlü iletişim ve tebliğe yarar adresleri ve telefonları olduğunu kabul etmiş olup, bu adres ve telefonlarda herhangi bir değişikliğin diğer tarafa yazılı bildirimi yapılmadığı müddetçe, bildirilen adres ve telefonlara yapılacak her türlü tebliğ ve bildirimlerin kendilerine yapılmış olacağını

kabul beyan ederler.

5.9. Sözleşmeden doğacak uyuşmazlıkların çözümü için , taraflar TÜRSAB Tahkim Kurulunun tahkim yetkisini beraberce belirlemiş ve kabul etmiş olup, gerek tüketici sorunları hakem heyetleri gerekse tüketici mahkemeleri nezdinde müracaatta

bulunulmayacağı ve meselenin tahkim sureti ile halli cihetine gidileceği hususunda mutabıktırlar. Tahkim kararlarına ve sair itirazların halline ilişkin açılacak dava ve icra takiplerinde Antalya Mahkeme ve icra müdürlükleri yetkilidir.

3.Vize Bilgileri